Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку відкрилася виставка, присвячена правам жінок

 
Регіональна представниця ВОЖН ВОНА Ірина Ємельянова відвідала виставкиу, що була присвячена правам жінок. На культурному заході, який відбувся за ініціативи “Розвитку Волині”, радниця голови Волинської ОДА Наталія Рябушенко розповіла про історію виникнення руху за права жінок, про міфи стосовно жіноцтва.
 
Також вона переповіла історію Олени Пчілки, яка не просто мама Лесі Українки, а й перша членкиня-кореспондентка Всеукраїнської академії наук, єдина з чотирьох делегатів української інтелігенції у Санкт-Петербурзі, що добилася скасування положень Емського указу, який забороняв друк та викладання українською мовою. Вона не побоялася на відкритті пам’ятника Котляревському виступити українською, попри заборону царської влади та огорнути погруддя Шевченка синьо-жовтим прапором, попри заборони більшовиків. ЇЇ чоловік Петро Косач – перший тато в в українській історії, який пішов у декрет. Поки Олена Пчілка лікувалася за кордоном, тато опікувався новонародженою Ларисою Косач, яка пізніше стала Лесею Українкою.
 
💬 “Я дуже задоволена відвіданою виставкою. Дізналася багато нових історичних фактів про жінок та їх силу, боротьбу за права. Наснажена йду розбудовувати нашу спільноту – спільноту ЖЖН.”- розповіла про свої враження РК ВОНЖ “ВОНА” в Волинській області Ємельянова Ірина.
 
✊ Про діяльність, допомогу та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/
 
——— 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.