Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку відбувся тренінг з надання ЗПТ-послуг для ВПО

Нещодавно відбувся тренінг на тему “Адаптація внутрішньо переміщених осіб зі Східних регіонів, пацієнтів/ок ВПО програми ЗПТ у Луцьку”, який організували регіональна представниця Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА Ірина Ємельянова та лікар-нарколог кабінету ЗПТ Ярослав Басік.
 
Тренінг відбувся за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та The Global Fund у рамках реалізації проєкту “Прискорення процесу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні”.
 
До проведення заходу також були долучені: регіональний представник Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю Вадим Мовчанюк та регіональна координаторка БФ “Позитивні Жінки Луцьк” Альбіна Котович.
 
“Учасники тренінгу ознайомилися з визначенням нарkозалежності, її видами, поширеністю в Україні під час війни. Отримали знання щодо програм “Зменшення шкоди” та “Зменшення ризику”, як одного із дієвих способів у роботі зі споживачами/ками наркотичних речовин. Продемонстрували прямий зв’язок між цими програмами та поширеністю ВІЛ в Україні. Познайомили учасників/ць з роботою кабінету ЗПТ у Луцьку, з правами та обов’язками пацієнта/ок”, – повідомила Ірина Ємельянова.
 
Також у програмі заходу відбулося ознайомлення з документами Міністерство охорони здоров’я України, на підставі яких працює ЗПТ в Україні, розгляд реальних кейсів пацієнтів/ок ЗПТ під час повномасштабного вторгнення рф, прямий зв’язок між стигмою і дискримінацією наркозалежних і подальшим порушенням прав людини, налагодження ефективної комунікації з медичним персоналом.
 
Вдячні Альянсу громадського здоров’я за можливість вести просвітницьку та адвокаційну роботу!
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.