Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку відбулася дискусія про жінок із уразливих верств населення та порушення прав людини

 
Нещодавно у Луцьку відбулася дискусія “Жінки з уразливих верств населення та порушення прав людини: діалог заради майбутнього”. Організатором заходу стало Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА”.
 
До дискусії приєдналися наступні спікерки: регіональна представниця Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Волинській області Любов Сітовська, старша інспекторка з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності в Волинській області Наталія Бартощук, начальниця ГУ Національної соціальної сервісної служби в Волинській області Світлана Мишковець, завідуюча відділенням Волинської інфекційної лікарні, керівниця ВОБФ “Шанс” Олена Макаренко, регіональна координаторка ГО “Інсайт” в м. Луцьк Яна Лис. Модераторкою заходу стала регіональна представниця та параюристка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Ірина Ємельянова.
 
Під час дискусії учасниці розповіли про роботу своїх служб щодо зниження рівня порушення прав жінок. Обговорили необхідність взаємодії всіх інституцій для зменшення бар’єрів до отримання юридичної, медичної та соціальної допомоги у випадках насильства жінок з уразливих верств населення.
 
Так, Ірина Ємельянова, регіональна представниця ВОНА”, розповіла про проблеми наркозалежних жінок у випадках домашнього та гендерно обумовленого насильства. Також під час події обговорили користь, яку принесе ратифікація Стамбульської конвенції.
 
Ще однією важливою темою обговорення стали питання випадків позбавлення батьківських прав наркозалежних жінок.
 
Учасниці дискусії домовились про подальшу співпрацю задля виправлення недоліків в наданні допомоги жінкам з уразливих верств населення в ситуаціях домашнього та гендерно обумовленого насильства.
 
Любов Сітовська запропонувала відвідати засідання Координаційної ради з питань гендерної рівності Ємельяновій Ірині і внести свої пропозиції.
 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я та за підтримки The Global Fund.