Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку триває міжсекторальна робота з жіночими організаціями та органами влади

Попри війну та постійні обстріли наші працівниці продовжують знаходити час на навчання і міжсекторальну взаємодію.
 
Нещодавно регіональна представниця ВОНЖ “ВОНА” у Волинському регіоні Ірина Ємельянова взяла участь в тренінгу “Жінки. Мир. Безпека: створюємо місцеві рішення разом”. До заходу також приєдналися представниці поліції ( @lutskpolice ) і управління дотримання прав людини у поліцейській діяльності, соціальних служб, громадських організацій, депутатки міської та обласної рад. У фокусі навчання – залученість у місцеві ініціативи жінок із різних груп населення, у тому чилі представниць ЖЖН”.
 
 “Ми розглядала інструменти, як різні верстви населення можуть доєднатися до втілення Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», що є однією з найбільш важливих документів ООН у сфері політики безпеки. Резолюція наголошує на важливій ролі жінок у запобіганні і врегулюванні конфліктів та в розбудові миру, а також закликає держави-члени забезпечити більш активну участь жінок на всіх рівнях прийняття рішень – національних, регіональних і міжнародних інститутах, у механізмах запобігання, управління та вирішення конфліктів”, – зазначає РП ВОНЖ “ВОНА” у Волинському регіоні.
 
Слід зазначити, що Резолюція стала інституційною рамкою для інтеграції жінок до безпекового сектору. Важливою умовою її реалізації є побудова тісної співпраці з громадським сектором, зокрема аудит безпеки території, етапи та інструменти для плану моніторингу, стадії розвитку груп їх організаційну та технічну спроможність, про роботу притулків для всіх груп жінок, включаючи жінок, які живуть з наркозалежністю.
Нагадуємо, що одним зі стратегічних напрямків діяльності ВОЖН “ВОНА” є адвокація гендерно чутливих послуг для спільноти ЖЖН. Крім того, ми працюємо над зниженням бар’єрів для доступу наркозалежних жінок до замісної підтримувальної терапії та якісної медичної допомоги.
 
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.