UkrainianEnglishRussian

У Луцьку спільнота ЖЖН обговорила переваги вакцинації

У Луцьку відбулися збори ініціативної групи жінок, які живуть з наркозалежністю. Тема заняття “Вакцинація від COVID-19”. На особистому прикладі Ірина Ємельянова, регіональна представниця ВО “ВОНА” у Волинській області, розповіла про щеплення.
 
“Я першою з наших жінок (спільнота ЖЖН) вакцинувалася двома дозами Pfizer. Розповіла про свої відчуття. Після першої дози – 2 доби боліло місце уколу. Після другої дози – добу протрималась температура 38.5. Проконсультувалася із сімейною лікаркою, яка заспокоїла: майже 84% людей, перехворівших на COVID-19, є такі симптоми на вакцину”.
 
Волинська область зараз у червоній зоні. Тільки за останню добу зареєстровано 627 нових випадків захворювання, 32 – летальних. Все більше людей починають вакцинуватися. Крім лікарень, де можно отримати щепленення, у вихідні дні – працюють пункти вакцинації к Драмтеатрі й спорткомплексі СНУ.
 
 Жінок турбували два питання:
1. Чи можно вакцинуватися людям з ВІЛ-інфекцією та гепатитами?
Серед ЛВНІ розповсюджується міф, що ВІЛ-інфіковані люди, які приймають АРТ-терапію не хворіють на COVID-19. З цього приводу консультувалася з лікарем-інфекціоністом Борох Л.О. Вона сказала, що у разі якщо людина розпочала і регулярно п’є антиретровірусні препарати, то вона має такий самий ризик важкого перебігу COVID-19, як і людина, яка немає статусу.
 
2. Чи потрібно вакцинуватися перехворівши на COVID-19.
За рекомендаціями МОЗ, таким людям теж необхідно вакцинуватися. У них сформувався імунітет до вірусу, але поки невідомо, як довго і надійно він буде захищатиме. Вакцини забезпечують надійніший захист.
 
Треба пам’ятати, що вакцинація не гарантує, що ви не інфікуєтеся COVID-19, але запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя. 
 
Жінки зі спільноти ЖЖН вирішили провакцинуватися. Але поки не будуть забувати про запобіжні заходи: захисні маски, дистанцію, часте миття рук, уникання людних місць з поганою вентиляцією.
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць, контакти за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я та за підтримки The Global Fund.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram