Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку спільнота ЖЖН обговорила переваги вакцинації

У Луцьку відбулися збори ініціативної групи жінок, які живуть з наркозалежністю. Тема заняття “Вакцинація від COVID-19”. На особистому прикладі Ірина Ємельянова, регіональна представниця ВО “ВОНА” у Волинській області, розповіла про щеплення.
 
“Я першою з наших жінок (спільнота ЖЖН) вакцинувалася двома дозами Pfizer. Розповіла про свої відчуття. Після першої дози – 2 доби боліло місце уколу. Після другої дози – добу протрималась температура 38.5. Проконсультувалася із сімейною лікаркою, яка заспокоїла: майже 84% людей, перехворівших на COVID-19, є такі симптоми на вакцину”.
 
Волинська область зараз у червоній зоні. Тільки за останню добу зареєстровано 627 нових випадків захворювання, 32 – летальних. Все більше людей починають вакцинуватися. Крім лікарень, де можно отримати щепленення, у вихідні дні – працюють пункти вакцинації к Драмтеатрі й спорткомплексі СНУ.
 
 Жінок турбували два питання:
1. Чи можно вакцинуватися людям з ВІЛ-інфекцією та гепатитами?
Серед ЛВНІ розповсюджується міф, що ВІЛ-інфіковані люди, які приймають АРТ-терапію не хворіють на COVID-19. З цього приводу консультувалася з лікарем-інфекціоністом Борох Л.О. Вона сказала, що у разі якщо людина розпочала і регулярно п’є антиретровірусні препарати, то вона має такий самий ризик важкого перебігу COVID-19, як і людина, яка немає статусу.
 
2. Чи потрібно вакцинуватися перехворівши на COVID-19.
За рекомендаціями МОЗ, таким людям теж необхідно вакцинуватися. У них сформувався імунітет до вірусу, але поки невідомо, як довго і надійно він буде захищатиме. Вакцини забезпечують надійніший захист.
 
Треба пам’ятати, що вакцинація не гарантує, що ви не інфікуєтеся COVID-19, але запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя. 
 
Жінки зі спільноти ЖЖН вирішили провакцинуватися. Але поки не будуть забувати про запобіжні заходи: захисні маски, дистанцію, часте миття рук, уникання людних місць з поганою вентиляцією.
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць, контакти за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я та за підтримки The Global Fund.