Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку наркозалежним жінкам доносили важливість АРТ

У Луцьку відбулася чергова зустріч ініціативної групи жінок ВОНЖ “ВОНА”. Тема для обговорення – ВІЛ-інфекція. Традиційно її провела регіональна представниця Ірина Ємельянова.
 
“Тільки нещодавно виявилося, що серед жінок ініціативної групи, двоє – не приймають АРТ-терапію, хоч первинне виявлення було ще у 2004 році. З приводу однієї жінки я знала. А ось другий “ВІЛ-дисидент” в ІГ – це вже привід обговорити особливості ВІЛ-інфекції. Нагадала жінкам про інкубаційний період ВІЛ, симптоми ВІЛ на ранніх стадіях, про прояви прогресування хвороби з плином часу”,- уточнює Ірина Ємельянова, регіональна координаторка ВОНЖ “ВОНА”.
 
Латентна стадія захворювання може тривати до 15-20 років. Потім настає термінальна стадія СНІД, для якої характерні складні патологічні процеси у всіх органах і системах людини. Навіть грамотна проведена медикаментозна терапія при ВІЛ-інфекції в термінальній стадії не завжди допомагає. Проговорили про АРТ-терапію, мету і принципи лікування. Ще раз наголосила що АРТ-терапія – це єдине існуюче на цей час лікування ВІЛ-внфекції, яке дає змогу інфікованим людям жити повноцінним життям і подовжити свій вік.
 
Жінки дали обіцянку найближчим часом звернутися до лікаря-інфекціоніста, здати аналізи на вірусне навантаження.
 
Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

———–
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”