Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку наркозалежні жінки обговорювали питання збереження здоров'я

 
У Луцьку відбулася чергова зустріч ініціативної групи жінок ВОНЖ “ВОНА”. Темою цього заходу стало піклування про здоров’я, адже це одна з основних складових повноцінного життя будь-якої людини.
 
“Здоров’я — найбільша цінність. Це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб. Обговорили з жінками, як такі складові здоров’я, — позитивні емоції, режим дня, корисна їжа, спорт, особиста гігієна, відсутність шкідливих звичок — важливі для повноцінного життя ЖЖН! — зазначила Ірина Ємельянова, регіональна представниця ВОЖН ВОНА у Волинському регіоні.
 
“Ми говорили про безоплатну медичну допомогу, яку гарантує держава, про первинну і вторинну спеціалізовану медичну допомогу. Через високий рівень стигми і дискримінації жінки, які вживають наркотики, не мають безбар’єрного доступу до медичних послуг. Обговорили з жінками необхідність звернення до параюристки для своєчасного реагування на випадки порушення їх прав і нетолерантного ставлення медичних працівників”, — підкреслила Ірина Ємельянова.
 
Також під час зустрічі розглянули таку складову як піклування про здоров’я, зокрема лікування хронічних хвороб, участь у програмах Зменшення шкоди, які розроблені спеціально для наркозалежних людей тощо.
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.