Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку наркозалежні жінки обговорювали особливості ЗПТ

У Луцьку на зустрічі ініціативної групи жінок, які живуть з наркозалежністю, говорили про паралельне вживання із препаратами ЗПТ вуличних наркотиків і психоактивних речовин (ПАР).

 

“Ми вже неодноразово говорили на цю тему, але вона і на цей час актуальна. Жінки дуже емоційно сприймають виклики війни. Люди втратили житло, розірвалися сім’ї, втратили роботу і звичний устрій життя, збільшилася кількість випадків домашнього насильства. Жінки нашої спільноти відчули потребу в об’єднанні і згуртованості в тяжкий і трагічний для України час.  Багато жінок знаходять в собі сили протистояти цим викликам і знаходять  свій шлях в нових реаліях. Але в той самий час зростає кількість пацієнтів програми ЗПТ, які починають паралельно вживати вуличні наркотики і аптечні психоактивні речовини”, – зазначає Ірина Ємельянова, регіональна представниця ВОЖ ВОНА у Волинській області. 

 

Оскільки одночасне вживання ЗПТ та вуличних наркотиків підвищує ризик передозування і смертності від супутніх хвороб, тому наша організація збільшує кількість інформаційних занять для представниць спільноти. 

 

“Сумно, що значно підвищується кількість ЖЖН і ЛВНІ, які вживають “солі”. Це вкрай ПАР негативно відражається на здоров’ї людей, – додає Ірина Ємельянова. – Звикання до цього різновиду наркотиків розвивається стрімко, завдає важкої шкоди психіці та тілу, а лікування від цієї залежності значно важче за лікування “героїної залежності”. 

На зустрічі з ЖЖН також обговорили важливість профілактичної роботи з наркоспоживачками та ознайомлення їх із наслідками вживання солей та інших наркотичних речовин.

 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.