Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку БО “Вона” надала допомогу наркозалежній жінці у доступі до притулку

Ми продовуємо надавати допомогу наркозалежним жінкам у захисті своїх прав та протидіяти насильству у будь-яких проявах.
Минулого тижня регіональна координаторка нашої організація (м. Луцьк), а також громадська радниця Асоціації громадських радників України (АГРУ) Ірина Ємельянова допомогла влаштувати наркозалежну жінку у притилок для жертв домашнього насильства. Спільні зусилля нашої представниці та директора Волинського обласного центру соціальних служб Василя Панчука дозволили у найкоротший термін надати постраждалій допомогу.
“Зараз жінка отримує професійну допомогу від спеціалістів/ок безоплатної правової допомоги та працює із психологом, – повідомила Ірина Ємельянова. – Жінка розуміє, які виклики постануть перед нею після виходу з притулку, оскільки вона не має свого житла. Також гостро постає питання пошуку більш оплачуваної роботи. Проте незважаючи на складнощі, є надія на життя без насильства!”, – підкреслила наша регіональна представниця.
Наша організація неодноразово зазначала, що наркозалежній жінці в Україні вдвічі важче піти від насильника та розірвати коло насильства. Тому всі наші зусилля направлені на досягнення „нульової” толерантності до всіх проявів насильства.
За даними опитування БФ «Надія та Довіра» та Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», 75% наркозалежних жінок в Україні стикаються із дискримінацією. Найбільше опитаних жінок стикались із порушенням своїх прав працівниками Національної поліції України (41%), 36% жінок – мали досвід відмови в наданні медичної допомоги у зв’язку з тим, що вживають/вживали наркотики, кожна третя опитана наркозалежна жінка вважає себе жертвою домашнього насильства (психічного, фінансового та фізичного).
—-
Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” проводиться за фінансування МБФ “Альянс громадського здоров’я” та підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.