Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Києві є запити від ЖЖН з протидії домашньому насильству

Ми вже інформували, що віднедавна у столиці працює нова регіональна координатора ВОНЖ “ВОНА” Інна Михайлівська. Після знайомства з медичним персоналом лікарень та сайтів ЗПТ представниця нашої організації розпочала проведення інформаційних занять з наркозалежними жінками. 

 

Цього разу обговорювали адвокаційні запити учасниць програми ЗПТ наркологічного кабінету, що знаходиться на території Київської міської клінічної лікарні № 5. І основні запити жінок – це порядок дій при домашньому насильству. 

 

“Це заняття ще раз продемонструвало, що у Києві проживає багато жінок-переселенок (ВПО). Частина із них ніколи не отримували послуги зі зменшення шкоди, а також рідко користувалися послугами громадських організацій, оскільки проходили лікування у приватних кабінетах ЗПТ, – розповідає Інна Михайловська. – Зараз ми будемо організовувати наші інформаційні заняття та адвокаційні активності таким чином, щоб урахувати потреби наркозалежних жінок із числа внутрішньо-переміщених осіб”. 

Користуючись нагодою, знову доводимо до відома ЖЖН алгоритм звернень у разі домашнього насильства: 

До поліції за телефоном 102;

До швидкої медичної допомоги – 103 (за потреби);

До центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді;

До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій;

До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

До адміністрації закладу освіти, практичного психолога, класного керівника, майстра чи іншого педагогічного працівника;

До близької людини;

На телефони безкоштовних гарячих ліній.

Національна дитяча гаряча лінія організації «Ла Страда-Україна»: 0-800-500-333 (для дзвінків з мобільного). Дзвінки на лінію безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів. Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.

Національна гаряча лінія з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога): 116-123 (цілодобово та безкоштовно з мобільних телефонів), 0-800-500-225 та 116-111. За цими телефонами можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.

0-800-213-103 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів) можна отримати такі послуги:

-інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини та установи, які опікуються відповідними питаннями;

-безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

-правові консультації;

-зв’язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв’язку.

 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.