Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Краматорську ЖЖН навчали профілактиці передозувань

Наталія Зеленіна, представниця ВОЖН “ВОНА” в Краматорську, продовжує роботу у містах і містечках наближених до фронту. Нещодавно вона поспілкувалася з місцевою ініціативною групою ЖЖН щодо профілактики передозувань та застосування Налаксону.
 
“Тема дуже актуальна для спільноти, – розповідає РП Наталія Зеленіна. – Особливо зараз, коли майже рік триває агресія рф, і частина людей з особистих обставин не може виїхати у безпечні регіони, проте відчуває сильний вплив стресу, війни та невизначеності на психоемоційний стан, а отже і на вживання психоактивних речовин. Тому не зайвим буде вкотре нагадати, як саме препарат діє при передозуванні, адже ці знання – рятують життя!”.
 
❗️ Отже, нагадуємо основні факти про Налоксон:
Введення Налоксону запобігає, послабляє або усуває (залежно від дози та часу введення) ефекти опіоїдних аналгетиків, відновлює дихання, зменшує седативну дію та ейфорію.
 
❗️Налоксон усуває дію широкої групи наркотичних засобів як агоністів, так і агоністів-антагоністів опіатних рецепторів: морфіну, апоморфіну, героїну, кодеїну, дигідрокодеїну, промедолу, метадону, пентазоцину, фентанілу, бупренорфіну.
 
❗️Препарат усуває центральні та периферичні токсичні симптоми: пригнічення дихання, звуження зіниць, уповільнення випорожнення шлунка, дисфорію, кому та судоми, а також аналгетичний ефект наркотичних аналгетиків, крім того, він усуває токсичну дію великих доз алкоголю.
 
Також детальну інформацію – ви можете отримати за телефоном Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ (всі дзвінки безкоштовні!): 0-800-507-727.
 
Про інформаційні заняття та інші активності ВОЖН “ВОНА” – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”