Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Харкові наркозалежні жінки ініціюють розширення доступу до ЗПТ

 
Нещодавно наші активістки зібралися у Харкові, щоб обговорити складнощі представниць спільноти з доступом до замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). Наразі у місті дуже складна ситуація, адже лікування не вистачає на всіх бажаючих, пацієнтки масово скаржаться на бюрократичні та діагностичні перепони. Саме тому наші спеціалістки розробили стратегію із розширення доступу до програми ЗПТ для наркозалежних жінок. Документ включає план дій, наприклад, коли жінці відмовляють у лікуванні ЗПТ, лікарі навмисно знижують дозування ліків, має місце дискримінаційне ставлення, порушення прав тощо.
 
Ще одним питанням для обговорення стали відносини між наркозалежними жінками і представниками/цями правоохоронних органів. На жаль, сьогодні Харківщина залишається складним регіоном, де продовжується репресивні дії та негативні заклики, в тому числі від низки політиків, що скеровані проти спільноти наркозалежних людей. Часто такі кроки зменшують доступ до лікування хворих, дискримінують наркозалежних жінок через діагноз, погіршують ставлення суспільства в цілому.
——
Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” проводиться за фінансування Альянс громадського здоров’я за підтримки за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria).