Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Дніпрі ЖЖН навчалися протистояти гендерно орієнтованому насильству

Карина Меликян, регіональна представниця Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА”, яка працює із жінками ВПО, організувала та провела зустріч з протидії насильству.
 
“Наші жінки, особливо під час війни, відчувають необхідність мати практичні інструменти боротьби з гендерно орієнтований насильством, – розповідає Карина Меликян. – На жаль, останнім часом все більше ЖЖН-ВПО звертаються по допомогу через постійне психологічне, економічне, навіть, фізичне насильство”.
 
Протягом кількох годин представниці ЖЖН обговорювали кроки та маршрут допомоги, якщо жінка потерпає від насильства. Враховуючи важливість теми, вкотре нагадуємо кроки:
 
❗️ Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!
 
❗️ Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд.
 
❗️ Найперше, куди потрібно звернутися за допомогою – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву.
 
❗️ Якщо ви потребуєте консультації, боїтесь звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування:
 
📌 Національна “гаряча лінія” з питань протидії насильству та захисту прав дитини 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) – безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
 
📌Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово;
 
📌Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;
 
📌Урядовий кол-центр 1545;
 
📌 У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію Координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103 або звертатись до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги за місцем вашого проживання.
 
📌 Також ви можете звернутися до наших регіональних представниць та параюристок, які консультують за принципом “рівна-рівній”: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/ .
 
——– 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.