Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Дніпрі обговорили можливості для гуманітарної підтримки представниць спільноти

 
Бути жінкою, яка живе з наркозалежністю, в Україні завжди було непросто. Осуд з боку соціуму та рідних, високий рівень стигми та самостигми й відрізаність від соціальних послуг постійно супроводжують представниць спільноти.
Бути жінко, яка живе з наркозалежністю, в Україні під час війни – ще складніше. А якщо ти – мати й була змушена через обстріли й окупацію покинути рідний дім й перебратися з дітьми до іншого регіону – ситуація тільки ускладнюється.
Щоб представниці спільноти, які перебувають у м. Дніпро, не почувалися покинутими напризволяще, регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Світлана Родік та представниця Карітас Донецьк у м. Дніпро провели спільну зустріч.
“Ми обговорили можливості отримання гуманітарної підтримки нашими жінками. Карітас має різні програми для жінок, які опинилися у складній життєвій ситуації, матерів-одиначок, багатодітних матерів, жінок з ВІЛ-позитивним статусом. Ми домовилися про партнерство та взаємну переадресацію для отримання необхідної підтримки», – розповіла Світлана.

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.