Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Чернівцях ВОНЖ "ВОНА" адвокатує отримання ЗПТ у лікарів_ок первинної ланки

На Буковині наша організація продовжує роботу з упровадження видачі замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) у сімейних лікарів_ок. Слід нагадати, що минулого року, зусиллями регіональної представниці Влади Мелентій, були вже досягнуті попередні домовленості про старт лікування у Чернівцях.
 
“Проте, агресія росії внесла свої корективи у наші плани, і така корисна ініціатива, особливо для спільноти наркозалежних жінок, була відкладена на невизначений термін, – розповідає про ситуацію Владислава Мелентій, представниця ВОНЖ “ВОНА” у Чернівецькому регіоні. – Але нещодавнє засідання місцевої обласної Координаційної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ дало поштовх до відновлення роботи по видачі ЗПТ на базі первинної медичної допомоги. Тому зараз ми активно шукаємо дружнього до спільноти лікаря чи лікарку та збільшуємо ініціативну групу жінок, які хочуть отримувати ЗПТ на первинній медичній ланці”.
 
У зв’язку з цим, нещодавнє зібрання ініціативної групи ВОЖН “ВОНА” стосувалося питання, як пришвидшити запровадження цієї послуги на Буковині. Так, регіональна представниця нашої організації розповідала новим учасницям про переваги такого методу отримання ЗПТ, особливо для жінок, які мають дітей. Крім того, навела приклади видачі ЗПТ на базі первинної медичної допомоги у інших регіонах України, зокрема Полтавщині.
 
“Також разом із дівчатами ми обговорили загальні напрацювання подальшого розвитку та діяльності з форуму, з урахуванням особливостей нашого регіону. Водночас, ми дійшли висновку, що необхідно вирішити невирішені нами проблеми – вже новими методами. І головне, це поставили завдання допомогти розкрити жінкам, які живуть із наркозалежністю, свій потенціал”, – підсумувала Влада Мелетій.
 
Працюємо далі на благо ЖЖН та України!
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.