Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Чернівцях відбувся тренінг із запобігання дискримінації ключових груп медичним персоналом

Нещодавно відбувся тренінг “Запобігання дискримінації ключових груп медичним персоналом, шляхом реалізації підходу “клієнт/ка-лікар/ка”, який організував БФ “Нова Сім’я” за підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я”.
 
Наша регіональна координаторка Влада Мелентій була залучена як представниця спільноти людей, які вживають наркотики. Тренінг відбувся за участю представників/ць чернівецького наркодиспансеру, сімейних лікарів/ок і пацієнтів/ок замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).
 
“Це був продуктивний діалог між лікарями/ками та пацієнтами/ками, який може вирішити багато проблем. Доведено, що наявність комунікації і впровадження прогресивного підходу лікування ЗПТ призводить до більшої прихильності, зменшення рецидивів і зривів пацієнтів/ок, – зазначила Влада Мелентій. – Присутність сімейних лікарів/ок дала можливість наблизитися до мети впровадження ЗПТ на первинну ланку медицини. У процесі вправ і діалогу стало ясно, в якому напрямку потрібно працювати з медичними працівниками/цями, щоб з’явилася мотивація удосконалити їхню роботу із наркозалежними”.
 
Також під час заходу були озвучені та обговорені пропозиції щодо покращення роботи сайту замісної пілдтримувальної терапії, розглянуті страхи потенційних клієнтів ЗПТ і шляхи залучення пацієнтів/ок до лікування.
 
Зазначимо, це перший тренінг у такому форматі, під час якого було відпрацьовано навички пацієнтів/ок ЗПТ щодо ведення діалогу з лікарями/ками.
 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я та за підтримки The Global Fund.