UkrainianEnglishRussian

У Чернівцях відбувся тренінг із запобігання дискримінації ключових груп медичним персоналом

Нещодавно відбувся тренінг “Запобігання дискримінації ключових груп медичним персоналом, шляхом реалізації підходу “клієнт/ка-лікар/ка”, який організував БФ “Нова Сім’я” за підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я”.
 
Наша регіональна координаторка Влада Мелентій була залучена як представниця спільноти людей, які вживають наркотики. Тренінг відбувся за участю представників/ць чернівецького наркодиспансеру, сімейних лікарів/ок і пацієнтів/ок замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).
 
“Це був продуктивний діалог між лікарями/ками та пацієнтами/ками, який може вирішити багато проблем. Доведено, що наявність комунікації і впровадження прогресивного підходу лікування ЗПТ призводить до більшої прихильності, зменшення рецидивів і зривів пацієнтів/ок, – зазначила Влада Мелентій. – Присутність сімейних лікарів/ок дала можливість наблизитися до мети впровадження ЗПТ на первинну ланку медицини. У процесі вправ і діалогу стало ясно, в якому напрямку потрібно працювати з медичними працівниками/цями, щоб з’явилася мотивація удосконалити їхню роботу із наркозалежними”.
 
Також під час заходу були озвучені та обговорені пропозиції щодо покращення роботи сайту замісної пілдтримувальної терапії, розглянуті страхи потенційних клієнтів ЗПТ і шляхи залучення пацієнтів/ок до лікування.
 
Зазначимо, це перший тренінг у такому форматі, під час якого було відпрацьовано навички пацієнтів/ок ЗПТ щодо ведення діалогу з лікарями/ками.
 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я та за підтримки The Global Fund.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram