Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Чернівцях презентували дослідження відносно задоволеності пацієнтів/ок медичною допомогою ЗПТ/АРТ

📌 Влада Мелентій, регіональна представниця ВОЖН ВОНА у Чернівецькій області, взяла участь у засіданні обласної Ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ.
📌 Важливо, що цього разу заступник гендиректора Центру соціально значущих хвороб, Сорокатий С.А, презентував дослідження щодо задоволеності пацієнтів/ок медичною допомогою, що надається у відповідному медзакладі. На жаль, все ще трапляються випадки (3 із 65 опитаних) розголошення статусу пацієнта медичними працівниками/цями.
📌 Також була обговорена проблема відмови у лікуванні та госпіталізації людям із ВІЛ і вразливих груп. Слід зазначити, що стигматизація й дискримінація у медзакладах призводить до зменшення прихильності до лікування чи повної відмови. Тому громадські організації, у тому числі ВОЖН ВОНА адвокатують зміну ставлення до ключових груп. Медпрацівники/ці є важливою ланкою у цьому процесі, тому наша мета – це толерантне відношення до кожної, хто потребує медичної допомоги зі спільноти ЖЖН.
💬 “Мене дуже тішить, що у вирішенні цього питання видно зацікавленість як і всіх членів Коордради, так і Головуючої Атаманюк О. Я. І є перші позитивні напрацювання”, – зазначили Влада Мелентій після проведення заходу.
📌 Ми теж сподіваємо, що такі дослідження допоможуть покращити надання медичних послуг представникам/цям ключових груп, зокрема й наркозалежним жінкам.
☝️ Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.