Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Чернівцях представниця ВОНА фіксує потреби ЗПТ через брак ЗПТ-сайтів

У Чернівцях відбулося засідання обласної Ради з координації дій у відповідь на поширення ВІЛ/ТБ. Головною темою було розширення ЗПТ у Чернівецькій області, де досі функціонує лише один сайт на базі Чернівецького обласного наркологічного диспансеру.
 
Присутні обговорювали бар’єри, що заважають відкриттю сайту у Чернівцях та області й відповідно доступу до отримання послуг.
Нагадаємо, що раніше (на першому засіданні Коордради було прийнято рішення про відкриття сайту ЗПТ у місті Сокиряни, що досі не виконане. На засіданні був присутній гендиректор КНП “Сокирянська лікарня” , який пояснив це відсутністю відповідного персоналу. А наявний лікар-психіатр не може працювати з цією групою пацієнтів/ок.
 
Керівник Чернівецького наркодиспансеру також назвав як основну причину – брак персоналу та лікарів_ок, які б могли надавати цю послугу. До того ж були бар’єри при відкритті ЗПТ у поліклініках. Лікарям сімейної медицини, які теоретично могли б видавати ЗПТ, закрили доступ до програми, за допомогою якої ведеться облік пацієнтів/ок. Ситуація критична, оскільки кількість потребують лікування ЗПТ значно збільшилася в області за рахунок ВПО.
 
Іншим питанням було тестування швидкими тестами діагностика та лікування гепатиту C. Область забезпечена повністю швидкими тестами, а ось ситуація з подальшим обстеженням та лікуванням потребує вирішення. Набір на лікування гепатиту тимчасово припинено через відсутність препаратів, наступну поставку очікують тільки в листопаді. Пацієнтам/кам також потрібно платити за діагностику, але вразливі до ВІЛ групи населення не завжди мають можливість це зробити. Вирішили, що необхідно звернутися до МОЗ про збільшення курсів лікування гепатиту при наступній поставці.
 
Зазначимо, що представниця ВОЖН ВОНА Влада Мелентій бере активну участь у процесі засідань Кооради, оскільки представниці спільноти ЖЖН потребують як збільшення доступу до лікування ЗПТ, так і лікування вірусних гепатитів.
 
Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

———–
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”