Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Чернівцях представниця БО "ВОНА" обрана членкинею коордради

У Чернівцях відбулося перше в цьому році засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, на якому був сформований новий склад, куди увійшли представники/ці більшості ключових спільнот. Регіональна координаторка БО “ВОНА” Влада Мелентій також була обрана членкинею коордради.
 
І хоча перше засідання було організаційним, проте в рамках цього заходу Владислава Мелентій представила пропозицію від наркозалежних жінок щодо розширення програм замісної підтримувальної терапії. Суть нововведень, які грунтуються на опитуванні наркозалежних жінок, – це врахувати досвід інших регіонів видачі препаратів ЗПТ на базі центрів первинної допомоги. Слід зауважити, що ця тема обрана із урахуванням потреб і запитів представниць спільноти.
 
“Було приємно побачити зацікавленість присутніх даною темою і досвідом впровадження ЗПТ в інших регіонах України. Також порадувала підтримка члена координаційної ради, головного нарколога області, який запропонував “залишити у минулому неактуальні пропозиції і підходи” та “більше уваги звертати на потреби пацієнта/ок”, щоб реалізовувати інноваційні кроки у лікуванні ЗПТ”.
 
Додамо, що до координаційної ради також увійшли представники/ці партнерських організацій, зокрема із БФ “ВОЛНА” та БО “Позитивні жінки”. Наразі триває напрацювання плану спільних дій щодо запропонованих ініціатив.
—-

Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.