Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Чернівцях БО "ВОНА" ініціює видачу препаратів ЗПТ на базі центрів первинної допомоги

 
Вже завтра, 5 травня, у Чернівцях відбудеться координаційна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яку із нетерпінням чекають представники/ці спільноти людей, що живуть з наркозалежністю.
Регіональна координаторка БО “ВОНА” Влада Мелентій виступить із доповіддю, що стосуватиметься впровадження замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) у первинній медичній ланці. Ключовим аспектом виступу стануть проблеми наркозалежних жінок та доступ до лікування препаратами ЗПТ.
 
Наразі у регіоні діє лише один сайт, який не справляється із необхідним запитом усіх бажаючих отримувати лікування від опіоїдної залежності.
 
Напередодні координаційної ради була проведена ініціативна група, що стосувалася майбутнього заходу. Мова йшла про неформальний опитувальник щодо видачі ЗПТ сімейними лікарями. Багато хто із членкинь “Вона” відповів підтримав таку ініціативу, зокрема це стосується наркозалежних жінок із дітьми, які прагнуть отримувати ліки поряд із домом чи роботою.
 
“Активістки спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю, в тому числі членкині БО “ВОНА”, розробляють план вирішення цієї ситуації на Буковині. Можливо, у нас все вийде не з першого разу, а саме переконати людей, які приймають рішення, в необхідності впровадження ЗПТ на первинній ланці медичних послуг. Проте, нехай це будуть перші кроки у нашому консервативному регіоні, адже БО “ВОНА” — дуже сильна організація, яка має багато партнерів/ок”, — переконана Влада Мелентій.
—-

Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.