Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Туберкульоз - це тема інформаційного заняття в Слов'янську

 
 
 
 
Учора, 18 травня, відбула інформаційна зустріч жінок – пацієнток ЗПТ, яку повела регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Олена Курлат. Спілкування проходило у затишній атмосфері довіри одна до одної.
Спочатку Олена розповіла про туберкульоз – його легеневі та нелегеневі форми, способи зараження, про мутацію паличок Коха, яка може призвети до мультирезистентності до антибіотиків.
Потім регіональна лідерка відповіла на питання жінок: вона пояснила, що таке туберкулома, як утворюється каверна в легені й розповіла про хірургічну фтизіатрію, використовуючи цікаві приклади.
«Далі ми обговорили з учасницями зустрічі проблеми ЖЖН, кому вже за 40: безробіття, головна причина якого відсутність спеціальності, та, як наслідок, безгрошів’я. Багатьом наркотики завадили довчитися, а з віком стан здоров’я погіршується, жінок все більше лякає відсутність перспектив у майбутньому. Для багатьох справжнім спасінням є громадські організації, які допомагають представникам спільноти. Якщо не рахувати соціальних працівниць, з числа учасниць зустрічі лише у двох жінок є більш-менш оплачувана постійна робота. Решта перебиваються випадковими підробітками. Майже у всіх є хронічні хвороби, проте жінки не лікуються через те, що нема необхідних коштів на придбання ліків. Всі присутні зізналися, що відчувають страх перед завтрашнім днем через відсутність стабільності», – поділилася результатами спілкування Олена.
Одна з жінок розповіла Олені, що наше спілкування для неї – як ковток свіжого повітря, тому з нетерпінням чекає кожного вівторка. Бо тоді в неї з’явиться можливість поспілкуватися, відкрити душу та дізнатися багато корисного та цікавого.
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.