Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Тренінг для представників та представниць правозахисних громадських організацій

Сьогодні, 30 серпня, завершився триденний тренінг “Жінки, які живуть з наркозалежністю – міфи, проблеми, питання захисту прав”. На нього були запрошені представники та представниці правозахисних громадських організацій, які працювали або готові працювати з представницями спільноти.
Фасилітаторами виступили фахівчиня з адвокації Благодійного Фонду “Надія та Довіра” та Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА Галина Корнієнко та фахівчиня з аналізу законодавства Анастасія Бондаренко. Для того, щоб учасники краще розуміли проблеми наркозалежних жінок, на захід були запрошені представниці спільноти, активістки ВО “ВОНА”. Вони розповіли про реальні випадки порушення прав жінок, які живуть з наркозалежністю, поділилися прикладами вирішення подібних ситуацій.
Присутні дізналися про програми зменшення шкоди, які працюють в Україні, та про бар’єри доступу до них жінок. Говорили і про проблеми доступу представниць спільноти до медичних, соціальних та правових послуг.
Учасники дискутували про шляхи протидії дискримінації, у тому числі множинній. Розглянули відповідні міжнародні та національні документи, гендерний аспект.
Завершенням зустрічі стало обговорення питання про побудову регіональних партнерств.
Захід був організований Благодійним Фондом “Надія та Довіра” за підтримки Альянса громадського здоров’я (Alliance for Public Health)