Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Трагічний випадок у Дніпрі через ненадання медичної допомоги

Ми знову змушені писати про трагічний випадок, коли жінка померла не отримавши належної медичної допомоги.

Цього разу смертельна історія трапилася у Дніпрі. Деталі інциденту розказує наша регіональна представниця Світлана Родік.

«До мене звернулася дівчина, донька жінки, яка є учасницею програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) та має діагноз «ВІЛ- інфекція». Її мамі стало дуже зле, проте ТРИ швидкі медичні бригади навідріз відмовилася госпіталізувати жінку, – розповідає Світлана Родік. – Я сказала, щоб Дарина, так звати доньку, написала заяву і викликала швидку допомогу знову. Приїхала швидка допомога і нарешті забрала жінку. Я теж поїхала до лікарні. Жінці був поставлений діагноз “цироз печінки”, і її знову перенаправили на госпіталізацію за місцем проживання… Ми приїхали у іншу лікарню. У приймальному відділенні хворій знову відмовляли у госпіталізації, мовляв, ВІЛ-хворі люди мають лікуватися у спеціалізованому медзакладі. Після дуже довгих суперечок жінку все ж таки помістили у реанімаційне відділення, оскільки її стан швидко погіршувався… На превеликий жаль, жінка померла вранці».

Це не перший подібний випадок, коли наркозалежним жінкам не надається необхідна медична допомога через діагноз. Нещодавно ми писали про схожу ситуацію, яка трапилася у Харкові. Тоді жінці теж відмовили у наданні медичної допомоги і вона – померла. 

Інформуємо, що незважаючи на всі перешкоди, наші регіональні представниці й надалі будуть робити все можливе, щоб відстояти у повній мірі права та свободи наркозалежних жінок. 
—-
 

Дільність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” проводиться за фінансування МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.