Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Тетяна Лебедь виступила на Національному діалозі

 
 
📌 Учора директорка ВОЖН ВОНА Тетяна Лебедь взяла участь у Національному діалозі, приуроченому до Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок. Організаторами заходу виступили: «100% життя» – Мережа ЛЖВ, Позитивні жінки – Positive Women, Легалайф-Україна / Legalife-Ukraine, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА. Метою зустрічі стало обговорення міжнародного досвіду протидії різним формам насильства щодо жінок, представлення національних законопроєктних ініціатив в сфері протидії насильству, вироблення спільних підходів щодо адвокації законопроєктних ініціатив.
💬 “У своєму виступі я акцентувала увагу на проблемах наркозалежних жінок, зокрема на бар’єрах доступу до ЗПТ, дискримінаційній статті Сімейного кодексу №164 (позбавлення материнства за діагнозом “наркозалежність”), насильству щодо ЖЖН, відсутності належної медичної допомоги (відсутність протоколу ведення вагітності ЖЖН тощо, – розповіла Тетяна Лебедь після діалогу. – Звісно, наводила реальні історії клієнток наших організацій. Особливо складною залишається ситуація із вагітністю ЖЖН. На жаль, дуже мало відповідних профільних лікарів/ок, які розуміють особливості прийому ЗПТ/АРТ під час вагітності. Тому у зв’язку з цим, наркозалежні жінки часто зазнають стигми та дискримінації”.
📌 На думку директорки ВОЖН ВОНА, покращенню співпраці допоможуть відповідні навчальні заходи для лікарів/ок та молодшого медичного персоналу, затвердження протоколу ведення вагітності (наразі на фінальній стадії розробки) та збільшення поінформованості ЖЖН щодо їх прав.
📌 Цінуємо підтримку партнерів і партнерок та активні обговорення і кроки щодо протидії насильству!
☝️ Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.