Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Тетяна Лебедь виступила на Національному діалозі за участю міжнародних партнерів у Кракові

Щойно директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА Тетяна Лебедь завершила свій виступ на Національному діалозі за участю міжнародних партнерів щодо ефективної підготовки Запиту України на фінансування до The Global Fund на 2024-2026 роки. Нагадаємо, що сьогодні увесь день присвячений викликам та досягненням спільнот, плануванню подальших кроків та активностей.
 
“Для нас – це дуже важливий захід, адже ми проінформували про нашу роботу донорів і партнерів, колег, обмінялися досвідом, продискутували щодо проблемних питань, опрацьовали спільні подальші кроки”, – зазначила Тетяна Лебедь.
 
У своєму виступі вона розказала присутнім про основні виклики для спільноти ЖЖН під час війни, що мали місце, та їх вирішення, зокрема про координацію та допомогу в евакуації ЖЖН, про відновлення документів та доступу до лікування (ЗПТ та АРТ), вирішення питань з дискримінації ЖЖН-ВПО на місцях тощо.
 
Щодо планування подальшої роботи, ВОЖН “ВОНА” збирається за підтримки донорів та партнерів реалізувати наступні складові:
✅ Зміцнення та посилення потенціалу ЖЖН на національному та регіональному рівнях. Збільшення кількості РК та параюристок.
✅ Забезпечення доступу до соціальних та медичних послуг ЖЖН (у тому числі АРТ/ЗПТ/ТБ), які повертаються із-за кордону та ВПО. Допомога з юридичних питань, що виникають в зв’язку з переміщеннями ЖЖН.
✅ Пілотування створення Центрів допомоги для ЖЖН за принципом “єдиного вікна”, де ЖЖН отримують максимум послуг у одному місці – зігрітися, зарядити телефон, отримати консультацію з приводу ЗПТ, АРТ, консультацію параюристки в форматі “рівна-рівній, гуманітарну допомогу).
✅ Реінтеграційні програми для ЖЖН, щоб жінки мали змогу стати частиною пост-воєнного суспільства (професійне навчання, групи підтримки).
✅ Посилення співпраці з державними структурами щодо врахування потреб спільноти ЖЖН у стратегіях та планах пост-воєнного відновлення суспільства.
✅ Розвиток напряму протидії стигмі та дискримінації ЖЖН з боку медичних працівників, поліцейських, співробітників освітніх закладів тощо для зменшення бар’єрів доступу ЖЖН до послуг.
✅ Розвиток напрямку протидії стигмі та дискримінації ЖЖН серед широких верств населення для включення ЖЖН у суспільне життя.
✅ Крім того, організація продовжуватиме протидію стигмі і дискримінації ЖЖН, зокрема під час ведення вагітності, пологів, раннього материнства, адже проблема, що мала місце до війни, продовжує руйнувати життя великій кількості жінок.

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.