Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Тетяна Лебедь увійшла від України до Експертної ради ENPUD з наркополітики

 
Директорка ВОЖН “ВОНА” Тетяна Лебедь увійшла від України до Експертної ради ENPUD (Євразійська мережа людей, які споживають психоактивні речовини) з наркополітики. Такий крок дозволить адвокатувати зміни до наркополітики України на міжнародному рівні та долучати до підтримки міжнародних партнерів.
 
Особливо, це актуально, коли нещодавно Верховна Рада України прийняла законопроект №4049, яким внесено зміни до трьох статей КУпАП. І хоча в обґрунтуванні законопроекту написано, що метою цих змін є виключення адміністративного арешту як виду стягнення з одночасним збільшенням розміру інших стягнень. АЛЕ, у порівняльній таблиці розміри штрафу збільшили, проте залишили адміністративний арешт! Таку “нечесну гру” під час війни помітили наші партнери – Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю.
 
”Останнє рішення Парламенту України, на жаль, демонструє регрес у боротьбі за наближення наркополітики нашої держави до стандартів цивілізованих країн. Наша спільнота, у тому числі представниці ЖЖН, занепокоєні таким рішенням, оскільки наркополітика до цього часу була репресивною до наркозалежних та потребувала подальшого реформування. Ми переконані, що переслідуватися мають не люди, які хворі, а організований наркобізнес! Тепер, у такий складний час, для нашої країни, схоже, що дехто хоче розпочати нове “полювання на відьом”.
Тому, я впевнена, що саме зараз, як ніколи важливо знайти спільну мову та підґрунтя для партнерської діяльності, обміну досвідом між українськими об’єднаннями людей, які вживають наркотики, та регіональною Європейською мережею людей, які споживають психоактивні речовини. Ми повинні активніше ділитися напрацюваннями та підтримувати одне одного у імплементуванні важливих змін щодо наркополітики на всьому Євразійському просторі.
Я вірю, що тільки разом, об’єднавшись, ми можемо подолати множинну стигму та дискримінацію, досягнути декриміналізації наркозалежних людей, рівності прав та відповідності соціальних послуг потребам людей, які живуть з наркозалежністю, у тому числі врахувавши гендерні потреби”.
 
Нагадуємо, що Експертна Рада #ENPUD з наркополітики створена, щоб адвокатувати зміни у наркополітики країн Східної Європи та Центральної Азії, з акцентом на покращення життя людей, живуть з наркозалежністю, та гарантування їм свободу та здоров’я, а також передбачає боротьбу зі стигмою та дискримінацією.
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.