Директорка ВОНЖ “ВОНА” Тетяна Лебедь стала спікеркою міжнародної конференції “Positive Begegnungen: Konferenz zum Leben mit HIV 2022″, що відбулася 7-10 липня у Дуйсбурзі (Німеччина). Цей захід мав на меті вирішення насущних проблем людей, які живуть з ВІЛ.
Цьогорічна подія відбулася у форматі “Open Space”, коли присутня надзвичайна відкритість до ідей, а учасники/ці пропонують на пленарне засідання власні теми та формують робочу групу. Результатами такої роботи стали нові проєкти, які будуть найближчим часом втілені у життя.
Тетяна Лебедь розказала про проблеми наркозалежних жінок в Україні та головні виклики цього року: вплив війни на сталість програм ВІЛ/ЗПТ, а також бар’єри до лікування з якими стикаються представниці спільноти ЖЖН. Окремо, були винесені на обговорення ідеї щодо скорочення шляху наркозалежної жінки до ВІЛ/ЗПТ у країнах ЄС.
“Військовий конфлікт з росією додав нових проблем нарkозалежним жінкам в Україні. Багато із нас були змушені покинути свої домівки та виїхати у пошуках безпеки до ЄС/інших країн світу. Під час війни на наші плечі лягли проблеми догляду за дітьми та літніми батьками/родичами. Крім основного питання “Як вижити?”, ми маємо дбати також про себе. Адже є великий ризик померти не тільки від ворожих ракет і снарядів, але й від інфекцій, оскільки немає змоги вчасно приймати ліки, бо частина сайтів ЗПТ не працюють через війну, розбомблені СНІД-центри та лікарні. Тим часом, проблеми із насильством, дискримінацією, стигмою – нікуди не поділилися! Жінки в Україні та закордоном потребують допомоги і підтримки, а ще спеціалізованих проєктів, які допоможуть їм налагодити та розпочати нове життя”, – зазначила директорка ВОНЖ “ВОНА” Тетяна Лебедь.
У результаті плідної роботи під час конференції Тетяна Лебедь адвокатувала низку ініціатив, що мають на меті покращити доступ до лікування ВІЛ/ЗПТ для нарkозалежних жінок в Україні та країнах ЄС.
“Ми повинні доносити до світової громадськості, що чим довше триває війна, тим більше погіршується статистика захворюваності на ВІЛ/СНІД. На жаль, якщо конфлікт затягнеться, ми можемо втратити всі позитивні результати та зміни, що були напрацьовані попередніми роками. Тому під час цього заходу також було важливо донести інформацію про реальну ситуацію в Україні та попросити міжнародних партнерів підтримувати нас надалі у нашій боротьбі”, – підкреслила Тетяна Лебедь, директорка ВОНЖ “ВОНА”.
Нагадуємо, що наша організація продовжує надавати такі послуги наркозалежним жінкам:
– Порушення прав пацієнток ЗПТ та бар’єри доступу до лікування.
– Порушення права на доступ до медичних послуг (загальні та пов’язаних з ВІЛ).
– Домашнє насильство та гендерно обумовлене насильство.
– Питання, які стосуються дітей та спілкування із соціальними службами.
– Порушення прав ЖЖН із боку поліції.
– Стигма, дискримінація, образи тощо.
– Інші порушення прав, пов’язані з гендером, наркозалежністю тощо.
– Консультації щодо правопорушень, не пов’язаними з наркотиками (трудові, житлові, борги тощо).
– Військові злочини (викрадення, погрози, катування, згвалтування).
– Консультації, пов’язані з війною (евакуація, зміна місця проживання, гуманітарні питання тощо).