Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Тетяна Лебедь презентувала досягнення організації на воркшопі

📌 Щойно завершився виступ директорки ВОЖН ВОНА Тетяни Лебедь на заході “Ніхто не залишається осторонь: воркшоп у рамках 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства”, організований низкою міжнародних та українських організацій.
 
📌 У презентації “Наркозалежні жінки та насильство: тенденції і шляхи вирішення проблеми” Тетяна Лебедь проінформувала про можливості взаємодії між жіночими організаціями у подоланні гендерно зумовленого насильства.
 
💬 “Для нас – спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю, важливо, щоб про наші проблеми почули. На превеликий жаль, ЖЖН чи не найбільше серед інших верств населення потерпають від різних типів гендерно зумовленого насильства, адже висока стигма й дискримінація у суспільстві обмежує нас у доступі до якісних медичних послуг. Як результат, більшість наркозалежних жінок не звертаються по медичну допомогу тривалий час, а інколи – навіть, коли помирають… Я впевнена, що ми можемо змінити ситуацію та зменшити кількість ЖЖН, які потерпають від насильства, шляхом координації зусиль і взаємодії на етапі переадресування жінок на шляху до допомоги”, – переконана директорка ВОЖН ВОНА.
 
☝ Слід зазначити, що щодня наші активістки у регіонах фіксують низку звернень (основні типи насильства):
📌 фізичне насильство;
📌 психологічне;
📌 сексуальне;
📌 економічне;
📌 домашнє;
📌 переслідування;
📌 зґвалтування;
📌 сексуальне домагання;
📌 примусовий аборт;
📌 насильство в інституційному середовищі;
📌 насильство у воєнних, конфліктних та постконфліктних ситуаціях;
📌 торгівля людьми;
📌 гендерна дискримінація.
 
☝️ Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.