Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВОЖН ВОНА продовжує розбудовувати співпрацю з гуманітарними організаціями

☝ Директорка ВОЖН ВОНА Тетяна Лебедь поспілкувалася з американським виданням POZ Magazine на тему доступу до препаратів АРТ/ЗПТ під час війни та окреслила основні проблеми з якими стикаються наркозалежні жінки.
 
☝ Пропонуємо до вашої уваги основні тези:
💬 «Російська агресія погіршила логістику надання ліків АРТ/ЗПТ, особливо в невеликих містах. Багато лікарень були зруйновані російськими обстрілами або були пошкоджені. Зменшилося транспортне сполучення між містами, тому пацієнтам доводиться витрачати більше часу на отримання ліків. Лікарні закриті під час надзвичайних ситуацій для забезпечення безпеки. А якщо говорити про прифронтову територію, то основна причина – порушення матеріально-технічного забезпечення через постійні обстріли, нестачу особового складу та пошкодження медичних закладів».
 
💬 «Жінці з ВІЛ, яка вживає наркотики, часто відмовляють у поданні заяви до поліції та медичних послугах. В Україні також є невелика кількість притулків для жінок, які вживають наркотики, та потерпають від домашнього насильства. А війна тільки ускладнює розширення допомоги жінкам, які вживають наркотики».
 
💬 «Росія проводить несправедливу а окупаційну війну проти України, проте ми тримаємося і боремося. Ми продовжуємо надавати послуги з профілактики та лікування для людей з ВІЛ, та, які вживають наркотики. Ми продовжуємо впроваджувати реформи, навіть під обстрілами».
 
☝ Особлива подяка від спільноти наркозалежних жінок журналісту та письменнику Jay Lassiter за увагу до даної проблематики.
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.