Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Сучасна прогресивна Стратегія наркополітики має враховувати гендерно чутливі підходи та потреби жінок, які живуть з наркозалежністю

“Сучасна прогресивна Стратегія наркополітики має враховувати гендерно чутливі підходи та потреби жінок, які живуть з наркозалежністю”, – про це заявила Директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Тетяна Лебедь під час круглого столу.
Цей захід під назвою «Державна стратегія наркополітики: підсумки громадського обговорення», проходив вчора.
Висловитися з приводу вимог до державної стратегії щодо наркотиків до 2030 року, які виникають у зв’язку з майбутнім відкриттям переговорів про вступ України до Європейського Союзу, зібралися представники громадських організацій, а також Сергій Дрьомов, головний спеціаліст відділу забезпечення формування та реалізації політики з питань безпеки, правопорядку та протидії злочинності.
Як відомо, Єврокомісія офіційно рекомендує почати переговори про вступ України до Євросоюзу. На грудневому саміті лідери 27 країн-членів ЄС мають політично затвердити рішення про початок переговорів у березні за умови, що Україна виконає всі рекомендації. Одна з таких рекомендацій — ухвалення державної стратегії наркополітики та операційного плану зі змін законодавства. Попри те, що термін попередньої державної стратегії закінчився у 2020 році, документ на зміну так і не ухвалили. Громадські організації вже озвучували занепокоєння відсутністю прогресу в цьому напрямку.
Напередодні об’єднання громадських організацій #DRUGPOLICYUA оголосило 5 принципів, на які має спиратися уряд у формуванні Стратегії державної політики щодо наркотиків до 2030 року.
1. Необхідно спочатку ухвалити Стратегію, а лише потім операційний план з її реалізації, одночасно це зробити неможливо
2. Нову стратегію з наркополітики можна ухвалювати лише після аналізу стану реалізації попередньої
3. Текст Стратегії повинен містити чіткі індикатори успішності її виконання
4. Стратегія зобов’язана відповідати кваліфікаційним критеріям вступу України до Євросоюзу
5. Документ не може ігнорувати реалії воєнного стану та повномасштабної війни з pociєю