Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Стигма з боку медпрацівників ледь не забрала життя переселенки з Маріуполя

Навіть перебуваючи за тисячі кілометрів від Батьківщини наші активістки допомагають представницям спільноти в Україні.
Наша активістка Наталія Калужська, якій вдалося евакуюватися з Маріуполя, докладає всіх зусиль, щоб допомогти іншій жінці з цього ж міста, яка перебуває у Львові.
Спочатку жінка зіткнулася з проблемою запалення на нозі. Вона намагалася викликати швидку, але співробітники швидкої їй відмовили в госпіталізації, оскільки “випадок не ургентний”. Жінка звернулася з цією проблемою до нашої активістки Наталії Калужської, оскільки була обізнана з її діяльністю в сфері захисту прав представниць спільноти.
Наталія Калужська порекомендувала жінці звернутися до хірургічного кабінету. Але було втрачено час, і коли жінка туди прийшла, у неї через розрив артерії відкрилася кровотеча. Щоб врятувати життя жінці, лікарям довелося ампутувати ногу вище коліна.
«Жінка у відчаї та паніці вона знову звернулася до мене. Перш за все потрібно було її заспокоїти та підтримати. Потім їй була потрібна допомога в придбанні необхідних ліків. Я весь час на зв’язку з жінкою, підтримую її й допомагаю з пошуком волонтерів та донорів», – розповіла Наталія Калужська.

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.