Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Солі та Спайси: що це за наркотики і чого від них чекати. Частина 2

🌿 Спайси або Spice – важкий наркотик, продається у вигляді сумішей для паління які складаються з рослин просочених хімічною речовиною. Спайси як і солі мають сильну психоактивну дію на організм людини.
 
Частіше за все такі суміші можна знайти в інтернет-магазинах у вигляді пахощів. До складу цих рослинних сумішей входять синтетичні аналоги тетрагідроканнабінолу (ТГК, основної діючої речовини марихуани) які і є діючим компонентом спайсів.
 
“Спайс” – білий порошок, який можна нанести на будь-яку субстанцію. Сила дії отриманої речовини залежить від концентрації. Слід пам’ятати що синтетичні аналоги ТГК набагато сильніші за ті, що ми маємо у природі – «спайси» вп’ятеро перевищують вміст найсильнішого сорту марихуани.
 
🔷 Спайси діють від п’яти хвилин до години та викликають швидке звикання, потрапити в залежність від речовини можна вже після першої спроби. Цей синтетичний наркотик вражає в першу чергу психіку, хоча може й впливати на фізичне здоров’я, призводить до психічних розладів, сильно страждає центральна нервова система, з’являються напади панічних страхів, сильні галюцинації, параноя і, як наслідок – шалені вчинки та ірраціональна поведінка (наприклад, бажання вистрибнути з вікна, кинутися під машину тощо). Чоловіки страждають на імпотенцію, у жінок порушується менструальний цикл, відбуваються гормональні збої.
 
Один з найважчих фізичних наслідків – це неконтрольована гіпертермія та розвиток набряку мозку. Все частіше зустрічаються випадки летального результату.
 
🔺 Передозування «спайсами» зустрічаються часто, оскільки складно визначити концентрацію діючої речовини і супроводжуються блювотою, запамороченням, нудотою, втратою свідомості. Небезпека передозувань та сильних інтоксикацій полягає у розвитку гострих психозів, які не проходять навіть після того, як дія речовини на організм закінчується.
 
❗ Зниження шкоди. Що робити якщо ви не можете відмовитися від вживання Солей та Спайсів: ❗
🔸 Пам’ятайте що різні партії можуть містити абсолютно різні концентрації, кожний раз підходьте до процесу вживання як в перший раз, краще брати меншу дозу.
🔸 Якщо вам здається, що ви зараз помрете, зупиниться сердце або почали задихатися – це швидше за психоз, але якщо ви почали відчувати біль у грудях або підребер’ї – викликайте «швидку»
🔸 Якомога більше пийте рідини.
🔸 Візьміть за правило мати із собою презервативи.
 
📌 Пам’ятайте, у поєднанні з препаратами замісної терапії вуличні наркотики представляють «пекельну суміш»!
Обирайте особисту безпеку, обирайте себе і обирайте життя!
 
🔗 Інформацію отримано з видання Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health “Соли и спайсы: опасность рядом”, брошуру можна знайти за посиланням: https://aph.org.ua/…/uploads/2017/04/SpiceSalt-booklet.pdf