Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Солі та Спайси: що це за наркотики і чого від них чекати. Частина 1

Сьогодні пропонуємо поговорити про нові психоактивні речовини: мефедрон (солі) та суміші для паління (спайси). Чому про них говорять в тандемі хоча речовини різні? Є декілька рис які їх об’єднують:
 
🔸 Доступність: обидві речовини досить легко купити в мережі Інтернет;
🔸 Складний та невідомий склад речовин: хімічні формули постійно змінюються, а тому їх майже неможливо досліджувати;
🔸 Наслідки вживання: складні психічні розлади, високий рівень залежності, моральна деградація тощо.
 
💊 Мефедрон (солі) – синтетично створений аналог амфетаміну та метамфетаміну. Речовина швидко знайшла своїх споживачів різного соціального статусу та віку, хоча найбільшою популярністю користується серед підлітків.
Мефедрон виготовляється у вигляді капсул, пігулок або порошку і може вживатися як перорально (через рот) та назально (через ніс та інші слизові), так і ін’єкційно.
 
Після вживання спостерігається ефект ейфорії, короткочасне покращення настрою, прилив енергії, загострення відчуттів проте ефект швидко закінчується і з’являється невідступне бажання одразу повторити.
 
📌 Наслідки вживання мефедрону:
🔸 прискорений пульс, часто супроводжується панічною реакцією;
🔸 спазми та судоми;
🔸 погіршення короткочасної пам’яті;
🔸 запаморочення;
🔸 гіпертонічні кризи, інфаркти міокарда;
🔸 сексуальна дисфункція (проблеми з ерекцією та еякуляцією), у жінок – порушення менструального циклу;
🔸 дезорієнтація у просторі;
🔸 слухові та/або візуальні галюцинації;
🔸 втрата відчуття реальності;
🔸 параноїдальні реакції.
 
Слід зазначити, що люди, які тривалий час вживають мефедрон та його похідні, починають жити в так званій «прикордонній реальності», цей стан продовжується навіть коли дія речовини на організм закінчується. Це ще можна назвати точкою неповернення.
 
❗️ Хімічна формула речовин, що входять до складу солі, невідома дилерам, а тим більше СІН. До того ж, склад їх часто змінюється. Тому дуже велика ймовірність передозування! «Норми» тут не існує – одна й та сама доза може викликати різні реакції організму через зміну складу. Також ризик передозування підвищується через неможливість зупинитись.
Обирайте особисту безпеку, обирайте себе і обирайте життя!
 
📚 Інформацію отримано з видання Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health “Соли и спайсы: опасность рядом”, брошуру можна знайти за посиланням: https://aph.org.ua/…/uploads/2017/04/SpiceSalt-booklet.pdf