Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Слов'янськ: говоримо про доступ до медичної допомоги та потенціал БО "ВОНА"

У понеділок після довгої перерви відбулося інформаційне заняття для пацієнток замісної підтримувальної терапії, які раніше не брали участі в подібних зустрічах. Провела його регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» в Донецькій області Олена Курлат.
 
«Темою обговорення була реформа охорони здоров’я та наші права в тому, що стосується медичних послуг та гарантій. Жінки були надзвичайно здивовані, коли дізналися, що медичні послуги в області є безкоштовними, крім стоматології (якщо мова не йде про невідкладну допомогу при гострому болю), пластичної хірургії та деяких видів реабілітації. Ще більше здивування викликала інформація про право ВІЛ+ пацієнтів на безкоштовне пільгове забезпечення ліками: не тільки АРТ, а й для лікування інших захворювань.
Ми з жінками також обговорили механізми захисту своїх медичних прав, оскільки надзвичайно важливо не лише знати про свої права, а й вимагати їхньої реалізації та вміти повідомити про випадки порушень», – розповіла Олена.
 
Тема обговорення виявилася надзвичайно цікавою для присутніх, тому вирішили надалі зустрічатися щовівторка.
Також Олена повідомляє, що провела зустріч з ініціативною групою жінок-активісток м. Слов’янськ, які є членкинями Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА».
 
«Усіх нас хвилює тема розвитку спільноти, тому було прийняте рішення самоорганізовуватися, розвивати ініціативну групу і розвиватися самим, а також сприяти розширенню програми ЗПТ та захисту прав жінок, які живуть з наркозалежністю», – поділилася подробицями зустрічі Олена.