Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Щодо позиції України у підготовці до Засідання високого рівня з питань боротьби з ВІЛ/СНІД

 
 Якщо йдеться про права ключових груп населення, їх залучення до заходів протидії епідемії, створення сприятливого політичного середовища та декриміналізацію – ми, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА, не залишаємося осторонь.
Тому сьогодні ми підтримали наших партнерів з МБФ Альянс громадського здоров’я та відправили звернення, що привертає увагу до ситуації з невизначеною позицією України у підготовці до важливого Засідання високого рівня з питань боротьби з ВІЛ/СНІД, що має відбутися у Нью-Йорку 8- 10 червня 2021 року.
Вчора у Нью-Йорку завершився вже другий раунд обговорення нової редакції Проекту політичної декларації з ВІЛ/СНІД, і ряд делегацій-членів нашого регіону чинять системні спроби виключити з неї ключові прогресивні формулювання.
Символічно, що ці неконструктивні пропозиції надають офіційні делегації країн, які протягом останніх років отримали стійку репутацію держав, вкрай далеких від демократичних засад дотримання прав людини та опонентів впровадження прогресивних підходів з протидії ВІЛ/СНІД.
Зокрема, мова йде про країну-агресора Російську Федерацію та її союзника – Республіку Білорусь. Їхні пропозиції щодо нівелювання значення та досягнень чинної Політичної декларації ситуативно підтримуються такими країнами як Індонезія, Саудівська Аравія, Іран, Китайська Народна Республіка, Республіка Куба та деякими іншими країнами.
Задля активізації залучення офіційного представництва України в ООН в конструктивне обговорення проекту нової Політичної декларації та підтримку прогресивних пропозицій, ми, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», направили звернення до Постійного представника Постійного представництва України при ООН, Міністру Міністерства охорони здоров’я України та Директору Департаменту міжнародних організацій Міністерсва закородонних справ України.
Закликаємо небайдужі національні організації, особливо які безпосередньо представляють інтереси ключових спільнот, долучитися до цього важливого процесу і також направити свої індивідуальні звернення до вищевказаних та інших зацікавлених державних інституцій!