Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Ще одна історія допомоги

Трофічні виразки – досить поширене захворювання серед представниць спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю.
На жаль, відповідна проблема часто поєднується з відмовами в наданні медичної допомоги з боку медпрацівників.
Відповідна ситуація нещодавно мала місце в Дніпропетровській області.
Жінка з трофічною виразкою отримала після прийому в лікаря-хірурга направлення на госпіталізацію. Проте, коли вона самостійно дісталася Четвертої міської клінічної лікарні, їй в госпіталізації відмовили, посилаючись на те, що відділення заповнене, а ситуація зі здоров’ям не є критичною.
Представниця нашої спільноти була змушена повернутися до прихистку, у якому мешкає, як ВПО, без необхідного лікування.
Про свою проблему вона поінформувала Соловйову Ірину Леонідівну, представницю БФ “Руслан и Людмила”, а вона, своєю чергою залучила до вирішення ситуації Мелікан Карину, регіональну координаторку Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” з питань ВПО в Дніпропетровській області.
Карина надала преюридичну консультацію.
Оскільки жінка потребувала доступу до лікування і подальше зволікання з доступом до госпіталізації могло б загрожувати ампутацією ноги, за рекомендацією нашої регіональної координаторки жінка звернулася на Гарячу Лінію НСЗУ. Її фахівці порадили жінці викликати швидку медичну допомогу, що й зробили.
🚚Але коли жінку знову привезли в ту ж лікарню, до того ж лікаря, він знову відмовив їй у госпіталізації з тією ж самою аргументацією.
💬 “Ми ніби натрапили на непробивну стіну з байдужості до людського нещастя. Попри те, що лікар призначив лікування, виникали обґрунтовані побоювання, що в настільки критичній ситуації, лікуючись лише пігулками, жінка не зможе зберегти ногу. Тому було прийняте рішення діяти, заручившись підтримкою дружньої лікарки – Колеснікової Галини Георгіївна. Після звернення до неї жінку госпіталізували, і вона отримала лікування в умовах стаціонару”, – розповіла Карина Мелікян.