Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Сексуальне та репродуктивне здоров’я – це одна з найбільш важливих тем для усіх жінок без виключення.

Сексуальне та репродуктивне здоров’я – це одна з найбільш важливих тем для усіх жінок без виключення.
 Якщо говорити про жінок, які живуть з наркозалежністю, то саме з цією сферою пов’язано чи не найбільше скарг на стигму та дискримінацію з боку медпрацівників (детальніше про проблему у результатах анкетування – https://hopeandtrust.org.ua/analiz-anketuvannya-zhinok-yaki-vzhivayut-narkotiki-2018-rik/)
На додаток, жінки, які живуть з наркозалежністю, масово стають жертвами акушерського насилля, про що свідчать як особисті історії жінок, в тому числі активісток Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА».
Тому участь Тетяни Лебедь, директорки ВОНЖ ВОНА, у Технічній робочій групі України з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, є надзвичайно важливою.
Призначення цієї Технічної робочої групи:
Посилити адвокацію та діяльність на місцях для більшого врахування сексуального та репродуктивного здоров’я у гуманітарних програмах та втручаннях, щоб краще координувати та узгодити такі дії, підвищити ефективність мобілізації та використання ресурсів;
 Розширення комплексних послуг щодо сексуального та репродуктивного здоров’я, шляхом мобілізації урядових установ, агенств ООН, НУО і т.д.
Технічна робоча група України з питань сексуального та репродуктивного здоров’я скликається та модерується Кластером охорони здоров’я спільно з Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine та ВООЗ.
Передбачено, що у Технічна робоча група України з питань сексуального та репродуктивного здоров’я звітуватиме про свою діяльність загальному координаційному органу Міністерства охорони здоров’я (Міністерство охорони здоров’я України), а також Кластеру охорони здоров’я.
 «Для Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» входження до Технічної групи дає можливість не лише привернути увагу до серйозних проблем та порушень прав, з якими стикаються наші жінки, а й задіяти важелі для вирішення ситуації. Наприклад, під час сьогоднішнього засідання я вже змогла озвучити ті проблеми, з якими стикаються наші жінки в контексті сексуального та репродуктивного здоров’я, наголосила на необхідності розробки та впровадження протоколу ведення вагітності та пологів для жінок, які вживають наркотичні речовини», – зазначила директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь.