Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Рубрика #ВонаЗдоровя: про важливість щеплень

☝ Продовжуємо нашу інформаційну рубрику. І сьогодні пропонуємо поговорити про поліомієліт та вакцинацію, адже саме у ці дні відзначається Всесвітній день боротьби із цим захворюванням.
 
☝ Отже, основні факти:
📌 Поліомієліт — це невиліковна хвороба.
📌 Найбільш чутливі до поліомієліту діти віком до 5 років, які не були вакциновані або не отримали всі дози вакцини згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Також захворювання може вражати невакцинованих дітей від 5 років й дорослих.
📌 Хвороба може мати тяжкий перебіг з ураженням центральної нервової системи і виникненням паралічів. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в одному з 200 випадків захворювання викликає невиліковний параліч. Понад 5% осіб з такими наслідками помирають через враження дихальних м’язів. Після одужання від поліомієліту функція вражених нервів і м’язів не відновлюється.
📌 Поки у світі є хоч одна інфікована людина, існує ризик зараження дітей по всьому світові.
📌 У 2021 році в Україні було оголошено спалах поліомієліту. На той час було зареєстровано 2 випадки захворювання, обидві дитини мали ознаки в’ялого паралічу. Навіть один випадок поліо вже є класифікацією спалаху. Через 2 роки, у 2023 році, ВООЗ повідомила, що спалах офіційно завершено, а Україна стала вільною від захворювання.
📌 Щоб уберегтися від поліомієліту – слід вакцинуватися!
 
📌  До уваги Національний календар профілактичних щеплень: https://www.phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/imunizaciya/zagalna-informaciya?fbclid=IwAR3wrL_LBNScSQr84lDC6rZ2dNG4_AH3mKy2pIslNrZZ_7TWQ7VmfmUl0gI 
 
 
📌  Фотографія ілюстративна з фотостоку: https://pixabay.com/
———–
📌 Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
📌 Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.