Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Робота для формування алгоритму надання послуг пацієнткам ЗПТ з ВІЛ-статусом в Житомирській області

Наша регіональна координаторка в Житомирській області Марія Піджара зустрілась з лікарем-інфекціоністом Люльченко О.Г. та лікарем-терапевтом Верховською Г.В. КНП Обласний Медичний спеціалізований центр Житомирської обласної ради для формування алгоритму надання послуг пацієнткам ЗПТ.
«Спілкуючись з пацієнтками ЗПТ, я отримувала часті скарги на недостатнє дозування замісного препарату. Зазвичай мова йде про жінок, які приймають метадон, і їм в якості АРТ призначили схему з ефавіренцом. Як відомо, він може до 50% знижувати дію метадону, що в свою чергу призводить до появи синдрому відміни у клієнток. Це провокує відмову від АРТ або повернення до вживання інших, не призначених лікарем, речовин», – пояснила Марія Піджара.
Тому наша регіональна представниця ініціювала зустріч з лікарями, під час якої мова йшла про доцільність призначення клієнткам ЗПТ, які примають метадон, схем АРТ з діючими речовинами, що не послаблюють дію замісного препарату та не сприяють його швидшому виведенню, якщо нема специфічних медичних показань для призначення саме схеми з ефавіренцем.
«Якщо розроблений алгоритм призначення АРТ для пацієнток ЗПТ буде регулярно застосовуватися, й без особливих медичних показань учасницям програми, які приймають метадон, не будуть призначати ефавіренц, зросте прихильність до АРТ та ЗПТ, що автоматично означатиме покращення стану здоров’я жінок», – упевнена Марія.
 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
————-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.