UkrainianEnglishRussian

Результати опитування щодо доступу до медичних послуг жінок, які живуть із наркозалежністю (ЖЖН)

 
Наша організація постійно проводить опитування і дослідження жінок, щоб виявляти складнощі та бар’єри з якими стикаються представниці спільноти ЖЖН.

Пропонуємо вашій увазі нещодавнє опитування, що демонструє проблеми наркозалежних жінок у питаннях доступу до медичних послуг. Участь у цьому міні-опитуванні взяли 20 жінок із 4 регіонів України (Волинська, Харківська, Сумська області та м. Київ). 70 % опитаних – вказали, що протягом останніх двох років вони особисто або ЖЖН із їхнього найближчого оточення стикались з випадками відмови у медичній допомозі через нарkозалежність або ВІЛ-статус.
 
На питання «Чи були у вашому оточенні випадки смерті ЖЖН протягом останнього року?” – 70% жінок надали відповідь «так». Найчастіше вказували причину – це передозування (у тому числі, коли “швидка не приїхала на виклик з передозуванням”), на 2-му місці – ненадання медичної допомоги, на 3-му – від супутніх захворювань (у тому числі з причини відсутності грошей на лікування).

Опитування проводилося серед представниць ЖЖН, де більшість має стаж вживання наркотиків понад 10 років (65% опитаних жінок).

Наша організацій планує надалі розширювати географію таких опитувань та досліджень, щоб оперативно реагувати на нові виклики, зокрема пов’язані з пандемією COVID-19 та логістичними/дискримінаційними бар’єрами доступу до медичної допомоги.
 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.
 
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram