Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Результати опитування щодо доступу до медичних послуг жінок, які живуть із наркозалежністю (ЖЖН)

Наша організація постійно проводить опитування і дослідження жінок, щоб виявляти складнощі та бар’єри з якими стикаються представниці спільноти ЖЖН. Пропонуємо вашій увазі нещодавнє опитування, що демонструє проблеми наркозалежних жінок у питаннях доступу до медичних послуг.
 
Участь у цьому міні-опитуванні взяли 20 жінок із 4 регіонів України (Волинська, Харківська, Сумська області та м. Київ).
🔗 70 % опитаних – вказали, що протягом останніх двох років вони особисто або ЖЖН із їхнього найближчого оточення стикались з випадками відмови у медичній допомозі через наркозалежність або ВІЛ-статус.
🔗 На питання “Чи були у вашому оточенні випадки смерті ЖЖН протягом останнього року?” – 70% жінок надали відповідь «так». Найчастіше вказували причину – це передозування (у тому числі, коли “швидка не приїхала на виклик з передозуванням”), на 2-му місці – ненадання медичної допомоги, на 3-му – від супутніх захворювань (у тому числі з причини відсутності грошей на лікування).
 
Опитування проводилося серед представниць ЖЖН, де більшість має стаж вживання наркотиків понад 10 років (65% опитаних жінок).
Наша організацій планує надалі розширювати географію таких опитувань та досліджень, щоб оперативно реагувати на нові виклики, зокрема пов’язані з пандемією COVID-19 та логістичними/дискримінаційними бар’єрами доступу до медичної допомоги.
 
🔗 Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
➡️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
——-
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund.