Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Резолюція V Національного форуму жінок, які живуть із наркозалежністю 

Наша спільнота пережила складний і насичений міжфорумний 2022-2023 рік. Незважаючи на обстріли ворога, холодну зиму, активні бойові дії, спричинені агресією рф наші активістки продовжували свою роботу у надскладних умовах, допомагаючи представницям спільноти ЖЖН і надаючи різноманітні послуги. Без світла, зв’язку, у холодних квартирах і будинках, бомбосховищах, інколи без елементарних людських умов ми працювали!

У цей міжфорумний рік ми багато всього зробили разом. По-перше, зберегли активісток та команду організації, проєкти, у спільній боротьбі відстояли потреби спільноти на наступні роки в Національній заявці до ГФ. По-друге, взялися до роботи у складному напрямі профілактики домашнього та гендерно орієнтованого насильства серед ЖЖН. По-третє, продовжили надання послуг наркозалежним жінкам щодо ВІЛ, програм зменшення шкоди, вірусних гепатитів. Разом відстоювали права ЖЖН у судах та кабінетах чиновників. Активно адвокатуємо низку ініціатив, що пов’язані з доступом до АРТ/ЗПТ, ведення вагітності ЖЖН, протидії стигмі та дискримінації. 

Звісно, ми маємо вистояти, зберегти та примножити всі ті досягнення, що здобула наша спільнота ЖЖН у попередні роки. Незважаючи на агресію рф, закладати фундамент подальшого зростання і посилення голосу спільноти ЖЖН, поки ми не досягнемо нульової толерантності до стигми та дискримінації. 

Півтора року триває наш новий особистий фронт зобов’язання турбуватися про дітей, літніх родичів, заробляти на життя… У цих умовах ми також маємо думати про ліки для себе… АРТ/ЗПТ, від ТБ чи вірусних гепатитів, протистояти домашньому насиллю. 

Так, на відміну від широких верств населення, ми воюємо на більшій кількості фронтів. І ми впевнені, що переможемо! Що здолаємо стигму та дискримінацію, розширимо перелік медпослуг та доступ гендерно чутливих послуг для ЖЖН до АРТ/ЗПТ, впровадимо дієві практики протидії домашньому насильству, зокрема зі збільшення кількості шелтерів, продовжимо надавати послуги з консультації та ресоціалізації, що рятують життя преставницям ЖЖН.  Все це ми плануємо реалізувати у наступному міжфорумному році! 

Віримо в ЗСУ! 

Віримо в Україну та перемогу! 

Віримо у суспільство без стигми та дискримінації!

 
Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

———–
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”