Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Резолюція IV Національного форуму жінок, які живуть з наркозалежністю

Минулого року наша спільнота активно розвивала адвокаційну діяльність та свою присутність в інформаційному просторі. Наші спікерки активно коментували і піднімали питання проблематики ЖЖН під час офіційних зібрань МОЗу, ЦГЗ, партнерських організацій, у тому числі для медіа. 

Протягом проєктних років 2021-2022 наш голос звучав часто та гучно! Тому ми мали великі плани на цей, 2022 рік, зокрема у питаннях адвокації прав і свобод наркозалежних жінок, збільшення доступу до лікування, зменшення стигми та дискримінації. Але 24 лютого… 

Агресія рф докорінно змінила наші плани, як і всіх українців та українок. Ми прокинулися вранці  – іншими! Цього разу, ми маємо вистояти у боротьбі з ворогом, який хоче нашого знищення. Тому  маємо об’єднати наші зусилля під час цього нелегкого часу. 

Ми маємо вистояти, зберегти та приумножити всі ті досягнення, які здобула наша спільнота ЖЖН у попередні роки. Та закласти фундамент подальшого зростання і посилення голосу спільноти ЖЖН, поки ми не досягнемо нульової толерантності до стигми та дискримінації щодо нашего діагнозу. 

Із окупацією Криму та Донбасу наша спільнота, ще у 2014 році зрозуміла, яка складна боротьба на нас чекає. Тоді ми одні з перших відчули на собі, що таке “руській мір”, коли наших рідних, знайомих, друзів почали викрадати, катувати і вбивати… 

Сьогодні наші чоловіки та партнери пішли на фронт, територіальну оборону, а на наші плечі лягли зобов’язання турбуватися про дітей, літніх родичів, заробляти на життя…У цих умовах ми також маємо думати про ліки для себе… АРТ/ЗПТ, від ТБ чи вірусних гепатитів. І все це відбувається під час повномасштабної війни. 

Так, багато хто із нас боїться померти не тільки від ракет та обстрів, але й від ВІЛ та інших хвороб… Бо логістика доставки ліків порушена по всій країні. 

Усі ми – воюємо на двох фронтах війни… Одночасно! Перший фронт за нашу свободу та незалежність, за Україну, за наш вибір належати до демократичного світу. Це наша війна проти рашистів! Проти агресії рф! Другий фронт боротьба за наші права та свободи, за доступ до медичної допомоги, за щасливе материнство, за гендерну рівність! Це наша війна проти стигми та дискримінації, яка все ще має місце у суспільстві! 

У наступному міжфорумному році наша спільнота буде відстоювати гендерну рівність і надання гендерно чутливих послуг для наркозалежних жінок; виділення ЖЖН у окреми спільноту на законодавчому рівні, розширення послуг із сексуального та репродуктивного здоров’я для наркозалежних жінок, зміни до Сімейного кодексу, а саме дискримінаційної статті № 164, яка позбавляє жінку-ЖЖН материнства тільки на підставі діагнозу; створення протоколу ведення вагітності для наркозалежних жінок тощо. 

Ми воюватимемо на всіх фронтах! За незалежну Україну! За гендерну рівність! За суспільство без стигми та дискримінації до наркозалежних жінок! Україна переможе! Ми переможемо!

Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.