Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Регіональна представниця “ВОНА” стала учасницею проєкту з підвищення кваліфікації для лікарів/ок

 
Влада Мелентій, РП та активістка нашої організації в м. Чернівці, приєдналася до інтерактивної сесії «Пропедевтика психіатрії» для лікарів/ок психіатрів та психологів, які підвищують свою кваліфікацію. У заході також взяли участь відомі спеціалісти/ки, зокрема викладачка кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Чернівецької філіі УСП Ірина Блажина та професор кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та соціальної роботи Харківського національного медичного університету, керівник центру психосоматики та психологічної реабілітації Володимир Коростій.
 
“Я отримала чудову можливість представити нашу організацію і донести до аудиторії важливість голосу спільноти та розказати про внесок у протидію негативним наслідкам наркозалежності. Найбільш обговорюваною стала тема замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). Це лікування експерти/ки визнали гуманним та ефективним, у порівнянні з методами, які практикувалися раніше у психіатрії та наркології”, – розповіла наша представниця.
 
Слід додати, що представниця “ВОНА” також змогла дізнатися більше, наприклад, про сучасні досягнення нейробіологів. Ця складова дуже важлива з точки психіатрії, коли пацієнт/ка розпочинають вихід із програми ЗПТ. На думку лікарів/ок, цей крок не складе особливих проблем для пацієнта/ки при правильному комплексному підході.
 
Нагадаємо, ЗПТ є визнаним у світі та найбільш економічно ефективним методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Деякі пацієнти програми можуть потребувати терапії впродовж багатьох років, а хтось — протягом усього життя.
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.