Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Регіональна представниця ВОНА адвокатує лікування наркозалежності препаратами ЗПТ

 
☝️ Лікування наркозалежності препаратами ЗПТ – це актуальна та невичерпна тема, особливо коли мова йде про прифронтові території. Наша регіональна представниця у Донецькій області Наталія Зеленіна регулярно проводить ініціативні групи, щоб зменшувати інформаційні пробіли та виявляти складнощі. Цього разу наркозалежні жінки зібралися, щоб у дружньому колі обговорити проблеми та бар’єри, які виникають на шляху до тривалої ремісії.
 
💬 “Ми покроково пройшли увесь маршрут отримання ліків ЗПТ задля виявлення складнощів, – розповіла Наталія Зеленіна. – Звісно, на першому етапі – це наявність документів, необхідних аналізів для участі у програмі. І вже тут виникають перші бар’єри – багато жінок не мають документів через війну, тому ЖЖН вже потребують нашої допомоги”.
☝️ Ще одна проблема – це часто відсутність детальної інформації від лікаря/ки про можливі побічні реакції, необхідність повідомляти про це одразу, та підвищувати дозування (за необхідності). Як виявилося за результатами зустрічі, багато ЖЖН не були проінформовані про це, тому дехто вже мав невдалу спробу стати учасницею ЗПТ.
 
☝️ Міфи та стереотипи теж заважають ЖЖН вчасно звертатися по допомогу, тому Наталія Зеленіна говорила і про них
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.