Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Регіональна представниця ВО “ВОНА” взяла участь у тренінгу для національної поліції України

Нещодавно Каріна Мелікян, представниця нашої організації у Харківському регіоні, стала однією зі спікерок заходу для представників/ць місцевої патрульної поліції. Темою тренінгу була “Роль поліції у програмах профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, дотримання прав людей з ВІЛ і наркозалежністю у діяльності поліцейських. Безпека на робочому місці”. Захід разом із місцевими партнерами організував “Альянс громадського здоров’я”.
 
Каріна Мелікян виступила на сесії, що стосувалася поваги до людської гідності, протидії стигмі та дискримінації людей, які уразливі до ВІЛ. Регіональна представниця розповіла на особистому прикладі, як боротьба з дискримінацією впливає на профілактику і лікування наркозалежності та ВІЛ/СНІДу. Також виступ стосувався наступних аспектів:
 
🔗 Про вплив і користь програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), та як саме лікування дозволило повернутися до нормального життя – мати роботу та сім’ю, приносити користь суспільству.
🔗 Про роботу параюристки ВО “ВОНА” та допомогу іншим наркозалежним жінкам, які звертаються зі своїми проблемами. Така активність дозволяє надати допомогу найуразливішим жінкам, яким відмовляють у допомозі органи соціальні служби, медичні працівники/ці, не обслуговують фінансові установи тощо.
🔗 Про систему REAct, як спосіб моніторингу та реагування на порушення прав ключових груп, зокрема людей уразливих до ВІЛ та туберкульозу. Це дозволяє оперативно надати психологічну чи юридичну допомогу тим, хто найбільше її потребує.
 
✔️ Нагадуємо, ВО «ВОНА» є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund.