Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Регіональна координаторка БО "ВОНА" зустрілася із дружніми юристами

Регіональна представниця ВО “ВОНА” в м. Одеса, Тетяна Сільвестрова налагоджує співпрацю із партнерською організацією “Прожектор”. Активісти організації запропонували свою допомогу в вирішенні юридичних питань та роботі над кейсами представниць спільноти жінок, які живуть із наркозалежністю.


Під час зустрічі дружні юристи та активістка говорили про спілкування із представниками правоохоронних органів: поліції та національної гвардії, а також про особливості поверхневої перевірки та особистого оглядів. Наприкінці зустрічі представники організації “Прожектор” надали алгоритми поведінки під час затримання поліцією.


🔷 Для представниць ЖЖН нагадуємо порядок дій у таких ситуаціях:


  1. Вимагати показати службове посвідчення (стаття 18 ЗУ “Про Національну Поліцію”).

  2. Переписати дані, які зазначені у службовому посвідченні.

  3. Дізнатися про підстави дій працівників поліції.

  4. Сфотографувати патрульний автомобіль із номером машини.

  5. З’ясувати, проводиться поверхнева перевірка, чи особистий обшук.

  6. Фіксуйте усі дії на відео (ст. 21 ЗУ “Про інформацію”).

  7. Просіть перехожих бути свідками.

  8. Якщо є сумніви, що перед вами співробітники поліції, зателефонуйте за номером 102.

  9. У разі необхідності звернутися на Гарячу лінію (044) 287 82 82.

  10. Надіслати рідним або близьким локацію знаходження, фото патрульної машини.


🔷 Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць, контакти  за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/

  

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

——-

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health  та за підтримки The Global Fund.