Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

РЕГІОНАЛЬНА КООРДИНАТОРКА ВО “ВОНА” ВИСТУПИЛА НА ЗАКРИТІЙ СЕСІЯ КОМІТЕТУ ООН

В Женеві 20 лютого відбулася закрита сесія Комітету ООН по економічних, соціальних та культурних правах, на якій виступала і регіональна координаторка Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА Яніна Стемковска.
В центрі уваги – наркополітика в Україні, її слабкі сторони. Зараз надзвичайно важливо, щоб присутні дослухалися до думок, висловлених представницею спільноти. Адже у своїй промові Яніна торкнулася надзвичайно болючих і актуальних для спільноти питань. Серед них низькі норми наркотичних речовин, які можна мати для власного вживання, що фактично криміналізує споживача.
Крім того, як жінка і мати, наша представниця не зможе обійти увагою дискримінаційні норми, які закріплені в Сімейному Кодексі.
“Якщо стане відомо про залежність, то людину можна позбавити батьківських прав, наш Сімейний Кодекс містить таку норму. Як результат, жінка-мати могла б отримувати лікування замісною терапією, ефективність якого доведена, але вона не йде на програму» – розповіла про подробиці виступу Яніна.