Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Регіональна координаторка БО "ВОНА" в Донецькій області здійснила візит в Миколаївку

 
Сьогодні регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» в Донецькій області Олена Курлат відвідала Миколаївку.
«Під час цієї поїздки я планувала досягти трьох цілей: по-перше, поділитися досвідом і допомогти активістці ЖЖН, кандидатці в параюристки Тетяні Чистяковій, по-друге, разом з Тетяною зустрітися з наркозалежними жінками, яких в Миколаївці дуже багато, а по-третє, підготувати ґрунт для створення ініціативної групи, тобто, виявити потреби, можливих лідерок. Планується, що вони будуть підтримувати Тетяну та допомагатимуть їй адвокатувати необхідні зміни. Такий підхід повинен допомогти жінкам, які живуть з наркозалежністю в Миколаївці, отримати доступ до програм зменшення шкоди, зокрема, ЗПТ», – пояснила Олена.
«Взагалі ж Миколаївка справила на мене гнітюче враження, відчуття, ніби я потрапила в провінційне містечко часів «застою» – тут час застиг, неначе муха в бурштині. Порожні вулиці, зарослі високою травою двори і таке відчуття – ніби нічого не відбувається. Молодь їде на заробітки, чи, взагалі, світ за очі, тільки б подалі, або спивається, починає вживати наркотичні речовини (а інколи і те, й інше разом). З ранку «похмелився», зібрав грошей на «закладку» з синтетичним опієм чи «сіллю» – і життя вдалося. Серед залежних молаївців – на програмі ЗПТ «стоять» з десяток, а жінок – всього двоє. Причина – у відсутності грошей: проїзд до Слов’янська коштує 50 грн. Якщо сім’я наркозалежних – то шанси, що вони стануть учасниками програми ЗПТ, взагалі близькі до нуля: хто може собі дозволити витратити 100 грн. в день на проїзд, при тотальному безробітті?» – пояснила суть справ Олена.
Коли представниці спільноти розповідали їй про своє життя, Олена зізналася, що їй хотілося плакати, а ще за всяку ціну допомогти.
«Я попередила, що миттєвих змін не буде, але всі великі справи починалися з маленьких кроків. Ми домовилися, що найближчим часом Тетяна, яку тут бачать лідеркою ініціативної групи, проведе першу зустріч ініціативної групи, вибере секретаря і група почне свою роботу. Звичайно ж, для того, щоб у містечку відкрився кабінет ЗПТ, необхідно запастись терпінням», – розповіла Олена.
Поки ж раз на тиждень сюди приїздить мобільна амбулаторія, і соцпрацівниці ГО Наша Допомога проводять тестування на ВІЛ та ВГС та надають консультації. Але самі залежні говорять, що роздатки, зокрема, шприців, малувато.
«У третьому кварталі я запланувала виступ у Кордраді саме на тему стану наркозалежних жінок в прифронтових містах Донецької області. Я вкотре переконалася, наскільки це своєчасно та необхідно – озвучувати проблеми та шукати шляхи виходу», – підбила підсумки візиту наша регіональна координаторка.
Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.