Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Представниці ВО «ВОНА» долучилися до акції «OVERDOSE UA - час допомагати!»

У Міжнародний день боротьби з передозуваннями представниці БО «ВОНА» долучилися до акції «OVERDOSE UA – час допомагати!», і вийшли до Міністерство охорони здоров’я України з вимогою забезпечити системний підхід для профілактики передозувань.
 
Разом з активістами українських та міжнародних громадських організацій, представниками спільноти ми намагаємося привернути увагу одразу до цілого кола проблем в профілактиці передозувань.
 
– В Україні споживачами наркотичних речовин є майже 347 тисяч людей, проте офіційна статистика, скільки смертей трапляється саме в наслідок передозування, – відсутня, як і системна робота з профілактики явища.
– Препарат «Налоксон», який може врятувати життя людині з передозуванням опіоїдами, дозволено купувати без рецепта, але він є в наявності в одиничних аптеках, тому в критичній ситуації часто є недоступним.
– Доступу до «Налоксону» потребують і ті люди, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі.
 
З промовою під час акції виступила й директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь. Вона торкнулася проблеми стигми та дискримінації наркоспоживачів як з боку суспільства, так і з боку медпрацівників. Розповіла про роботу регіональних представниць та параюристок ВО “ВОНА” з профілактики передозувань та кейси, які були вирішені завдяки Національній Гарячій Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ.
 
“Упереджене ставлення медиків, небажання розголошувати власний діагноз та боязнь покарання змушують людей з наркозалежністю ризикувати власним життям. Навіть у критичній ситуації вони воліють не звертатися до медиків, не викликати швидку. Тому доступ до «Налоксону» – критично важливий для представників спільноти», – зазначила Тетяна у своєму виступі.
 
Організували захід Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю за участі та підтримки Альянс громадського здоров’я, Міжнародного Консорціуму з Наркополітики (IDPC), Клуб Еней, Ресурсний центр БО “ВОЛНА-ПІВДЕНЬ”, Ресурсний центр БО “ВОЛНА-ЗАХІД “, Східний Ресурсний центр Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю «МЕРИДІАН». Дякуємо їм за можливість долучитися до цієї суспільно важливої ініціативи.