UkrainianEnglishRussian

Представниці ВО «ВОНА» долучилися до акції «OVERDOSE UA - час допомагати!»

У Міжнародний день боротьби з передозуваннями представниці БО «ВОНА» долучилися до акції «OVERDOSE UA – час допомагати!», і вийшли до Міністерство охорони здоров’я України з вимогою забезпечити системний підхід для профілактики передозувань.
 
Разом з активістами українських та міжнародних громадських організацій, представниками спільноти ми намагаємося привернути увагу одразу до цілого кола проблем в профілактиці передозувань.
 
– В Україні споживачами наркотичних речовин є майже 347 тисяч людей, проте офіційна статистика, скільки смертей трапляється саме в наслідок передозування, – відсутня, як і системна робота з профілактики явища.
– Препарат «Налоксон», який може врятувати життя людині з передозуванням опіоїдами, дозволено купувати без рецепта, але він є в наявності в одиничних аптеках, тому в критичній ситуації часто є недоступним.
– Доступу до «Налоксону» потребують і ті люди, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі.
 
З промовою під час акції виступила й директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь. Вона торкнулася проблеми стигми та дискримінації наркоспоживачів як з боку суспільства, так і з боку медпрацівників. Розповіла про роботу регіональних представниць та параюристок ВО “ВОНА” з профілактики передозувань та кейси, які були вирішені завдяки Національній Гарячій Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ.
 
“Упереджене ставлення медиків, небажання розголошувати власний діагноз та боязнь покарання змушують людей з наркозалежністю ризикувати власним життям. Навіть у критичній ситуації вони воліють не звертатися до медиків, не викликати швидку. Тому доступ до «Налоксону» – критично важливий для представників спільноти», – зазначила Тетяна у своєму виступі.
 
Організували захід Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю за участі та підтримки Альянс громадського здоров’я, Міжнародного Консорціуму з Наркополітики (IDPC), Клуб Еней, Ресурсний центр БО “ВОЛНА-ПІВДЕНЬ”, Ресурсний центр БО “ВОЛНА-ЗАХІД “, Східний Ресурсний центр Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю «МЕРИДІАН». Дякуємо їм за можливість долучитися до цієї суспільно важливої ініціативи.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram